Struktura



Struktura i pracownicy Instytutu Filologii Germańskiej

W strukturze Instytutu Filologii Germańskiej funkcjonują dwa zakłady naukowe reprezentujące językoznawczy oraz literaturo- i kulturoznawczy zakres naukowo-dydaktycznej działalności Instytutu.

Biblioteka Instytutu Filologii Germańskiej jest biblioteką sieci, tzn. filią Biblioteki Głównej Uniwersytetu Opolskiego.

Jednostką administracyjną Instytutu jest Sekretariat.

obraz - prof_lasatowicz.jpg

Dyrektor Instytutu Filologii Germańskiej

dr hab. Maria Katarzyna Lasatowicz, prof. UO


Dyrekcja

Dyrektor Instytutu Filologii Germańskiej:

dr hab. Maria Katarzyna Lasatowicz, prof. UO

tel/fax 77/4527381

Zastępca dyrektora Instytutu Filologii Germańskiej: dr Mariola Majnusz-Stadnik


Sekretariat

mgr Magdalena Bohatczuk

pok. 115, I piętro (wejście od pl. Staszica lub Oleskiej)

Adres:

Instytut Filologii Germańskiej
Plac Staszica 1
45- 052 Opole
tel/fax 77/4527380
e:mail: ifg@uni.opole.pl


Biblioteka Instytutu Filologii Germańskiej

Kierownik: kustosz mgr Maria Gębczak
tel/fax 77/4527385

mgr Kornelia Kotula, bibliotekarz


Zakład Języka Niemieckiego

Kierownik: dr hab. Maria Katarzyna Lasatowicz, prof. UO

maria.lasatowicz@uni.opole.pl

dr Jarosław Bogacki Jaroslaw.Bogacki@uni.opole.pl

dr Dolińska Justyna jdolinska@uni.opole.pl

dr Katarzyna Hnatik k.hnatik@wp.pl  

dr Małgorzata Jokiel mjokiel@uni.opole.pl

dr Felicja Księżyk felicja.ksiezyk@wp.pl

dr Mariola Majnusz-Stadnik mariolamajnusz@o2.pl

dr hab. Daniela Pelka pelkad@uni.opole.pl

mgr Klaudia Gabryel niespodzinsk@gmail.com

mgr Kornelia Kansy kkansy@uni.opole.pl

mgr Sebastian Maślanka s_maslanka@wp.pl

mgr Marek Sitek msitek@uni.opole.pl


Zakład Historii Literatury i Kultury Niemiec XIX i XX wieku

Kierownik: prof. zw. dr hab. Andrea Rudolph

akprudolph@t-online.de

dr Gabriela Jelitto-Piechulik gabijelitto@op.pl

dr hab. Daniel Pietrek danielpietrek@poczta.onet.pl

mgr Weronika Gałka wkulig@uni.opole.pl

mgr Sylwia Sawulska sylwiacebula@wp.pl


Pracownicy Naukowo-Dydaktyczni IFG poza Zakładami

prof. dr hab. Stanisław Prędota alfa@predota.com

prof. dr hab. Irena Światłowska

 



Instytut Filologii Germańskiej, Plac Staszica 1, 45-052 Opole
e-mail: ifg@uni.opole.pl  
tel: +(48) 0774527380
Dyrektor: +(48) 0774527381
Biblioteka: +(48)0774527385 

dol